projekt 2

IV FORUM MŁODZIEŻY POWIATU RYCKIEGO

1 czerwca 2017 r. odbyło sie   IV FORUM MŁODZIEŻY POWIATU RYCKIEGO w naszej szkole. Zwycięscami Gry miejskiej w Rykach ,, Młody obywatel  w  urzędzie’’ została drużyna z ZSO nr 1 w Rykach.

Czas trwania Forum 8:00 – 12.30

Szczegółowy program:

8:00 – 9:00

Spotkanie informacyjne na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce, oraz funkcjonowania Urzędu Miasta i Gminy i Starostwa Powiatowego  w Rykach.

9:00 – 9:15

Omówienie regulaminu GRY MIEJSKIEJ W RYKACH.

9:15 – 11:45

GRA MIEJSKA W RYKACH ,,Młody obywatel w urzędzie’’.

11:45 – 12:00

Dyskusja.

12:00

Podsumowanie Forum, wręczenie nagród, spotkanie z przedstawicielami władz samorządowych.

Organizator:  Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach.

Uczestnicy:      Przedstawiciele Samorządów Uczniowskich szkół gimnazjalnych  Powiatu Ryckiego.

Miejsce:         Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach                                                                                                       Świetlica szkolna.

Temat:                        Młody obywatel w urzędzie.

Cel:                             Zainteresowanie młodych ludzi zagadnieniami samorządów terytorialnych, uczestnictwem w życiu społecznym, stworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy i inspiracji do działania. Ponadto mobilizowanie młodych ludzi do dyskusji  i pracy nad ważnymi dla nich zagadnieniami wynikającymi z samodzielnie przygotowanych diagnoz lokalnych, a następnie przedstawienie wyników swojej pracy w formie rezolucji przedstawicielom władz samorządowych.