MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W ”BUDOWLANCE"

""A niechaj narodowie wżdy postronni znają,

Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają "" Mikołaj Rej

21 lutego obchodzimy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to obchodzone jest na całym świecie już po raz 21. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina o bogactwie różnorodności językowej i podkreśla jego wartość dla rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzkości. Przesłaniem święta jest ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej. Po raz pierwszy dzień ten obchodzony był w 2000 roku.

Nasza szkoła również dołączyła do obchodów Dnia Języka Ojczystego. W formie zdalnej nauczycielki prowadziły zajęcia językowe. Udostępniały uczniom ciekawe prezentacje, konkursy – quizy dotyczące pochodzenia i historii języka polskiego, poprawności językowej. Sprawdź się i TY.

""A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”.

Franciszek Ksawery Dmochowski