erasmus+

GÓRA GROSZA 2018

"Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie"

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Leon Wyczółkowskiego w Rykach po raz kolejny włączył się w ogólnopolską akcję „Góra Grosza” przeprowadzaną w dniach 27.11.2917r. do 02.01.2018 r.

Była to już XVIII edycja akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do przeprowadzenia akcji w naszej szkole zaangażowali się uczniowie klasy III TB (Adrian Sochal, Mateusz Sęk) oraz I TE (Ewelina Kulik, Natalia Sobiech) pod opieką p. Barbary Olech i p. Ewy Graczyk. Celem akcji była zbiórka monet o różnych nominałach od 1 gr. do 5 zł. Zebrana w naszej szkole kwota to  488,73 zł. Pieniądze posłużą jako pomoc dla najbardziej potrzebujących Domów Dziecka, Pogotowi Rodzinnych i Rodzin Zastępczych w całej Polsce. Jest to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin.

Zarówno nauczyciele, jak i młodzież Naszej Szkoły po raz kolejny wyrazili chęć niesienia pomocy i chętnie włączyli się  w tę akcję, by wspomóc szczytny cel.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc!!!