erasmus+

ENGLISH WORDS OUT LOUD

Zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim z języka angielskiego
ENGLISH WORDS OUT LOUD organizowanym przez ZSO Nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach oraz Powiatowe Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Puławach.

Eliminacje szkolne odbędą się 15 marca 2018r. Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli języka angielskiego.

English RecitationContest: ENGLISH WORDS OUT LOUD

„On earth there is no heaven,

But there are pieces of it.”

Jules Renard

Założenia programowe

Pragniemy rozpropagować ideę uczenia się języka angielskiego oraz poszerzania wiedzy o krajach anglojęzycznych przy wykorzystaniu różnorodnych tekstów literackich.

Zachęcamy do poszukiwania repertuaru inspirowanego nazwą konkursu i mottem. Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie repertuaru z zakresu literatury krajów anglojęzycznych, pochodzący z dowolnego okresu literackiego. Proponujemy sięgać nie tylko po poezję, lecz również poszukać inspiracji w prozie np. we fragmentach baśni, bajek itp.

Recytatorzy prezentują jeden dowolnie wybrany utwór prozatorski lub poetycki. Łączny nieprzekraczalny czas prezentacji – do 5 min.

Kryteria oceny

- wybór i dobór tekstu

- dostosowanie tekstu do możliwości recytatora

- interpretacja utworu