oferta edukacyjna

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach dysponuje:

1. budynkiem szkolnym z bardzo dobrze wyposażonymi klasopracowniami oraz trzema pracowniami  komputerowymi z 52 komputerami, centrum multimedialnym z 10 komputerami ,radiowęzłem, nowoczesnym boiskiem, salą gimnastyczną i siłownią, bogato wyposażoną biblioteką, w całej szkole bezpłatny dostęp do Internetu /Wi-Fi/;
  2. warsztatami szkolnymi z następującymi pracowniami: stolarnią, betoniarnią, lastrykarnią, spawalnią, kuźnią, instalacyjną, laboratorium materiałów budowlanych;

Zespół Szkół Zawodowych  nr 2 jest szkołą przyszłości. Zapewnia kształcenie i doskonalenie umiejętności niezbędnych na rynku edukacyjnym
i rynku pracy zjednoczonej Europy. Nasza szkoła kształci i wychowuje tak, aby sprostać wyzwaniom XXI wieku.

Profesjonalnie przygotowana kadra zapewnia życzliwą i przyjazną atmosferę otwartą na potrzeby ucznia.

Szkoła dysponuje bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych. Działają miedzy innymi: Szkolne Koło Sportowe, Szkolne Koło Regionalne, Szkolne Koło Młodych Prawników, Szkolny Klub Europejski „Eurolit”, Szkolny Klub Wolontariusza i inne. Prowadzone są również bezpłatne zajęcia fakultatywne w klasach kończących naukę celem lepszego przygotowania do egzaminów maturalnych.

W placówce działa radiowęzeł szkolny, dzięki któremu młodzież rozwija swoje zainteresowania muzyczne i przyjemnie spędza czas na przerwach międzylekcyjnych.

Proces dydaktyczny wspierany jest organizacją wycieczek krajoznawczo-turystycznych oraz przedmiotowych.

Szkoła przyznaje różnego typu stypendia dla uczniów pozostających
w trudnej sytuacji materialnej.

Szkoła wychowała wielu laureatów i finalistów olimpiad, turniejów
i konkursów na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim. Nasi uczniowie są stypendystami Prezesa Rady Ministrów.

Jesteśmy szkołą przyjazną, otwartą i aktywną, czynnie włączamy się
w życie miasta i regionu poprzez organizację konkursów, akademii okolicznościowych.

Skorzystaj z naszej oferty, a na pewno nie pożałujesz.

ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2

im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach

08-500 Ryki, ul. Wyczółkowskiego 10, tel.(081)865-24-50

oferuje kandydatom następujące kierunki i profile kształcenia