Jesteś tutaj:
  1. Start

Dzisiaj na tablicy

Ranking TechnikówZłota Tarcza jest nasza!

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

W związku z ograniczeniem stacjonarnej pracy szkół

nie będą mogły odbyć się tradycyjne uroczystości.

Rozdanie świadectw odbywa sięw dwu lub trzy osobowych grupach

wg harmonogramu, który ustaliła każda klasa.

"Wysoka jakość kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 w Rykach”.

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach będzie realizował przedsięwzięcie pod nazwą "Wysoka jakość kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 w Rykach”. Planowany termin zakończenia projektu to 31.12.2022r. Wartość całkowita projektu: 2 563 074,00 zł. ( w tym ponad 2mln zł to dofinansowania UE ).

Ogólnopolski Konkurs Ekonomiczny „Sukces na Bank”

9 marca w naszej szkole odbył się  „Sukces na Bank”.

Ideą tego konkursu jest propagowanie wiedzy o finansach i ekonomii wśród młodzieży. Naszą szkołę w etapie eliminacyjnym reprezentowała drużyna, w której skład wchodzili następujący uczniowie: Karolina Cichecka, Weronika Antolak, Gabriela Gągałka, Bartosz Filipek i Krystian Bogusz.

O konkursie możesz przeczytać więcej na: https://sukcesnabank.pl

Konkurs „Smaki Europy” rozstrzygnięty!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy nadesłali swoje prace konkursowe. Prace zostały ocenione w 2 kategoriach:

1. Przygotowanie potrawy charakterystycznej dla jednego z krajów wspólnoty oraz wykonanie zdjęcia.

2. Wykonanie prezentacji na temat tradycyjnej kuchni jednego z krajów Unii Europejskiej.

W kategorii pierwszej nagrodę główną zdobyła Julia Okoń z klasy 1TE za potrawę: Tagliatelle Brigitte Bardot z regionu Emilia-Romania we Włoszech.

W kategorii drugiej nagrodę główną zdobyła Paulina Kowalczuk z klasy 2TH za przygotowanie prezentacji o tradycyjnych daniach Hiszpanii.

Niektóre potrawy - jak np. gruzińskie chaczapuri lub burgery - wykraczają poza tradycyjne potrawy krajów Unii, jednak ze względu na globalizację smaków zostały dopuszczone do konkursu.

Przyznano wyróżnienie dla Wiktorii Michalak z klasy 1 LO za przygotowanie prac w obu kategoriach.

• Dla każdego z uczestników konkursu przewidziany jest drobny upominek!

wyniki konkursu na Kartkę Świąteczną

KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Z ŻYCZENIAMI ŚWIĄTECZNYMI

W JĘZYKU OBCYM  (angielskim/niemieckim/rosyjskim) ROZSTRZYGNIĘTY!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, wykonaliście piękne kartki. Oceniając wkład pracy, wrażenie artystyczne, pomysłowość i oryginalność formy oraz treść życzeń wyłoniliśmy zwycięzców konkursu – są to:

Kamil Michalak 2TEP – język angielski

Aleksandra Żyłka 2TEP – język niemiecki

Wiktoria Ambroziak 2TBG – język rosyjski

Ponadto przyznaliśmy następujące wyróżnienia:

Język angielski: Julia Król 2TEG, Wiktoria Ambroziak 2TBG

Język niemiecki: Aleksandra Zawadka 2LOG, Klaudia Osial 2THP

Język rosyjski: Alicja Jaszczuk 2TBG, Aleksandra Błońska 1LO

GRATULACJE

Smaki Europy czuć już w naszej szkole

Smaki Europy czuć już w naszej szkole, zamieszczamy prezentacje potraw z różnych zakątków naszej Wspólnoty. Wyniki konkursu będą ogłoszone w późniejszym terminie, jury ciągle obraduje :)

zobacz prezentacje uczniów

ERASMUS W BUDOWLANCE PRZEZ NAJBLIŻSZE 5 LAT

ZSZ nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego

uzyskał dwie akredytacje w programie Erasmus.

Akredytacja jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus, i jest ona przyznawana jednorazowo na całą edycję programu (5 lat).

Wnioski o przyznanie akredytacji zostały opracowane wyłącznie przez zespół nauczycieli Budowlanki pod kierownictwem pani Anny Sawczuk i pani Ewy Graczyk, które w dziedzinie programów Erasmus i POWER działają od wielu lat.

Akredytacja w sektorze Kształcenie i Szkolenie Zawodowe  praktyce oznacza, że uczniowie klas technikum w ZSZ 2 w Rykach w okresie 5 lat będą odbywać praktyki zawodowe za granicą. Wszystkie działania związane z przygotowanie uczniów oraz ich wyjazdem będą w 100% finansowane ze środków Unii Europejskiej. Do tej pory nasi uczniowie byli już  w Rimini (we Włoszech), w Sofii (w Bułgarii), w tym roku odwiedzą jeszcze raz Rimini oraz Malagę (w Hiszpanii). Natomiast w przyszłości planowane są praktyki w innych krajach europejskich.

Poza zdobyciem cennego doświadczenia zawodowego uczniowie będą zwiedzać europejskie atrakcje turystyczne, poznają kulturę innego kraju oraz udoskonalą umiejętności językowe.

Wszystkie działania będą zorganizowane z zachowaniem wysokiego poziomu standardów bezpieczeństwa i ochrony uczniów zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Druga przyznana akredytacja (w Sekotrze Edukacji szkolnej) umożliwi szkolenie...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W ”BUDOWLANCE"

""A niechaj narodowie wżdy postronni znają,

Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają "" Mikołaj Rej

21 lutego obchodzimy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to obchodzone jest na całym świecie już po raz 21. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina o bogactwie różnorodności językowej i podkreśla jego wartość dla rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzkości. Przesłaniem święta jest ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej. Po raz pierwszy dzień ten obchodzony był w 2000 roku.

Nasza szkoła również dołączyła do obchodów Dnia Języka Ojczystego. W formie zdalnej nauczycielki prowadziły zajęcia językowe. Udostępniały uczniom ciekawe prezentacje, konkursy – quizy dotyczące pochodzenia i historii języka polskiego, poprawności językowej. Sprawdź się i TY.

""A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”.

Franciszek Ksawery Dmochowski