Tydzień Kariery za nami

Tydzień Kariery pod hasłem "Bądź autorem swojej kariery'' za nami.

W dniach 17-21 października w Naszej Szkole odbywały się zajęcia, warsztaty i prelekcje w w ramach VIII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, przygotowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.

W programie zajęć znalazły się m.in
1. Spotkanie z Panią Małgorzatą Grzechnik - Naczelnikiem Wydziału Edukacji Kultury Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Rykach . Tematem spotkania były ,,Działania Starostwa Powiatowego w Rykach na rzecz wspierania edukacji, pomocy absolwentom szkół na lokalnym rynku pracy oraz unowocześnienia warunków kształcenia, w tym kształcenia zawodowego w roku szkolnym 2016/2017.

2. Warsztaty prowadzone przez Panią Beatę Rudnik doradcę zawodowego Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Rykach. Temat: Kształtowanie umiejętności, zachowań i postaw niezbędnych na rynku pracy. Nowoczesny rynek pracy. Kompetencje pracownika przyszłości.

3. Spotkanie z Panem Michałem Mrozem przedstawicielem Banku Pekao SA w Rykach Temat: Jak zaplanować karierę zawodową w branży ekonomicznej ?

4. Spotkanie z przedstawicielami Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Temat: Kierunki kształcenia, zasady rekrutacji do WSOSP w Dęblinie

5. Spotkanie z Panem Grzegorzem Pośpiechem Dyrektorem Ogniska Muzycznego w Rykach Temat: Jak zaplanować karierę zawodową w branży artystycznej, głównie muzycznej ?

6. Spotkanie z Panem Michałem Nawrotem - przedstawicielem branży budowlanej. Temat: Jak zaplanować karierę zawodową w branży budowlanej ?

7. Spotkanie z Panią Martą Leszko - doradcą zawodowym Powiatowego Urzędu Pracy w Rykach. Temat: Staże absolwenckie , pomoc w podejmowaniu działalności gospodarczej, wsparcie dla osób młodych do 30 roku życia, wysokość i zasady wypłacania zasiłków dla bezrobotnych

8. Spotkanie z Panem Jarosławem Żaczkiem- Burmistrzem Ryk- kariera zawodowa w jednostce samorządu terytorialnego

9. Zajęcia z doradztwa zawodowego. Koordynatorem projektu w Naszej szkole była mgr Joanna Jedut nauczycielka przedmiotów ekonomicznych