GÓRA GROSZA 2016

"Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie"

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Leon Wyczółkowskiego w Rykach po raz kolejny włączył się w ogólnopolską akcję „Góra Grosza” przeprowadzaną w dniach 28.11-09.12.2016r.
Była to już XVII edycja akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Do przeprowadzenia akcji w naszej szkole zaangażowali się uczniowie klasy III TB (Boryń Łukasz, Buczek Bartosz, Królik Jakub, Ochnik Dominik i Soból Wioleta) oraz II LO (Gromuł Klaudia i Kiliszek Patrycja) pod opieką mgr inż. Barbary Olech i mgr Ewy Graczyk.

Młodzież zbierała do puszek monety o różnych nominałach od 1 gr. do 5 zł.. Zarówno nauczyciele, jak i młodzież Naszej Szkoły po raz kolejny wyrazili chęć niesienia pomocy i chętnie włączyli się w tę akcję, by wspomóc szczytny cel. Ilość wszystkich monet zebranych w szkole to 6456 sztuk, zaś zebrana kwota to 306,90 zł. W pomoc w liczeniu tej ogromnej ilości monet zaangażował się również PKO Bank Polski w Rykach, za co serdecznie dziękujemy. Zebrane pieniądze posłużą jako pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Z zebrane fundusze posłużą również jako pomoc w tworzeniu takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzeniu takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc!!!