Sale wykładowe

Nasza Szkoła kontynuuje współpracę z Akademią Techniczną PPG Deco z siedzibą we Wrocławiu w ramach  programu „Kreatywna Szkoła Dekoral”.

Sala nr 3 na warsztatach szkolnych została adaptowana na Pracownię Patronacką. Renowacja pomieszczenia została przeprowadzona

z materiałów dostarczonych przez firmę PPG wg standardów określonych przez Akademię Techniczną PPG Deco.

Remont sali w całości wykonali uczniowie w ramach zajęć zawodowych praktycznych. Zastosowano najnowsze materiały i technologie marek Dekoral Professional, Sigma Coatings i Dekoral, takie jak: tapetę z włókna szklanego, tapetę winylową, farby i lakiery stosowane do pokrywania tapet, wysoko kryjące farby na ściany i sufit.

Klasopracownia uzyskała estetyczny, nowoczesny wygląd, a uczniowie mieli możliwość zapoznawania się z materiałami zastosowanymi w rzeczywistych warunkach.
Kolejnym punktem współpracy są szkolenia i warsztaty dla nauczycieli i uczniów z zakresu nowoczesnych technik malarskich i tapeciarskich, systemów ociepleń, wyrobów do ochrony drewna itp., które odbywają się na terenie szkoły oraz w siedzibie firmy PPG.

W ostatnim szkoleniu, na początku grudnia, we Wrocławiu uczestniczył kierownik Warsztatów Szkolnych.

Po każdym szkoleniu Szkoła otrzymuje materiały, które mogą służyć jako środki dydaktyczne do nauki przedmiotów zawodowych budowlanych.