projekt 2
Jesteś tutaj:Start / Archiwum

Budowlanka 48 sportową szkołą w województwie

Nasza szkola jest najwyżej sklasyfikowaną spośród szkół powiatu ryckiego w rankingu Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związek Sportowego w roku szkolnym 2015/16 .
Nasz Zespół Szkół Zawodowych znalazł się jest48 miejscu na 102 sklasyfikowane szkoły.

Zaingurowaliśmy nowy rok szkolny

Dziś 1 września 2016 roku w Naszej Szkole uroczyście rozpoczeliśmy kolejny rok szkolny. Od dziś Budowlanka stała się ,,drugim domem'' dla 131 absolwentów gimnazjum
Wychowawcami klas pierwszych zostali:
mgr Agata Olek kl.I TE
mgr Mirosław Walaszek I ZSZ
mgr Katarzyna Wójcik kl.I LO
mgr Agnieszka Walasek kl.I TB
Po rezygnacji mgr inż. Barbary Olech ze stanowiska kierownika warsztatów stanowisko to objął mgr inż. Artur Kryczka.
Nowymi twarzami wśród nauczycieli są:
ks. mgr Paweł Bilski
mgr Katarzyna Rosołowska
mgr Anna Marciniak

Dekoral zagości w Budowlance

Nasza Szkoła podpisała umowę

z Akademią Techniczną PPG Deco

z siedzibą we Wrocławiu

o realizacji trzyletniego programu „Kreatywna Szkoła Dekoral”.

W ramach współpracy Akademia Techniczna PPG Deco

będzie przeprowadzała szkolenia dla nauczycieli i uczniów z zakresu nowoczesnych technik malarskich i tapeciarskich, systemów ociepleń, wyrobów do ochrony drewna itp., które będą się odbywać na terenie szkoły oraz w siedzibie firmy.
Ponadto jedna z sal na warsztatach szkolnych zostanie adaptowana na Pracownię Patronacką. Renowacja pomieszczenia zostanie wykonana z materiałów dostarczonych przez firmę wg standardów określonych przez Akademię Techniczną PPG Deco. Pierwsze szkolenie dla uczniów odbędzie się 14 września br.,

a dla nauczyciela koordynatora programu 15 i 16 września br.

Pierwsze szkolenie Dekoralu za nami

14.09.2016 odbyło się pierwsze szkolenie Dekoralu w ramach trzyletniego programu „Kreatywna Szkoła Dekoralu"

Szkolenie obejmowało instrukatarz i część praktyczną

Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie

16.09.2016.
Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

Sztafeta dziewcząt najlepsza w powiecie i piąta w rejonie

30.09.2016. Ryki
Drużyna dziewcząt Naszej Szkoły zdobyła mistrzostwo powiatu ryckiego w sztafetowych biegach przełajowych. 04 października Nasze biegaczki zajęły 5 miejsce na zawodach rejonowych, w których pobiegły najlepsze sztafety z czterech powiatów: ryckiego, opolskiego, puławskiego i lubartowskiego
Zawody powiatowe i rejonowe odbyly się na stadionie i terenie przy Miejsko Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rykach

13 października 2016
Przeddzień Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w Naszej Szkole specjalnie przygotowana akademia z okazji tzw. Dnia Nauczyciela. Uczniowie w sposób humorystyczny przedstawili pracę pedagogów.

Dzień Papieski

20.10.2016.
Dzień Papieski Święto państwowe obchodzone w dniu 16 października, w rocznicę (16.10.1978) wyboru Arcybiskupa Krakowskiego Karola Wojtyły na głowę kościoła katolickiego.

Święto to zostało ustanowione decyzją Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej ustawą z dnia 27 lipca 2005 roku "w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku".
Z tej okazji w Naszej Szkole zorganizowana została akademia.

Tydzień Kariery za nami

Tydzień Kariery pod hasłem "Bądź autorem swojej kariery'' za nami.

W dniach 17-21 października w Naszej Szkole odbywały się zajęcia, warsztaty i prelekcje w w ramach VIII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, przygotowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.

Wycieczka maturzystów do Oświęcimia i Częstochowy

Maturzyści z Naszej Szkoły w dniach 17-18 listopada byli na wycieczce w Oświęcimiu i Częstochowie.