• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++
Jesteś tutaj:Start

Strona główna

Mamy Srebrną Tarczę dla Technikum Budowlanego 

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego.

 

 

Jesteśmy w rankingu maturalnym z Technikum Ekonomicznym

Ranking uwzględnia technika, w których maturę w maju 2018 r. zdawało minimum 12 maturzystów. Dodatkowym kryterium wejścia szkoły do rankingu było osiągnięcie przez uczniów wyniku powyżej 0,75 średniej krajowej z egzaminu maturalnego obowiązkowego z języka polskiego i matematyki.

Dzisiaj na tablicy

22 stycznia 2019

Spotkanie semestralne z rodzicami

16.00 - 18.00

Aktualności

GÓRA GROSZA 2018

"Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie"

 

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Leon Wyczółkowskiego w Rykach po raz kolejny włączył się w ogólnopolską akcję „Góra Grosza” przeprowadzaną w dniach 27.11.2917r.-02.01.2018 r.

Trwa akcja Szlachetna Paczka!

 

Szkolny Klub Wolontariusza organizuje zbiórkę artykułów żywnościowych

( m.in. słodycze, kakao, konserwy mięsne, makaron, cukier, kasza, ryż, mąka, mleko w proszku, olej)

oraz artykułów chemicznych.

Zebrane produkty zostaną przekazane uczniom naszej szkoły

i ich rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

 

Akcja trwa do 5 grudnia 2018r.

 

I Ty możesz zostać darczyńcą, bo przecież w każdym z nas tkwi moc czynienia dobra…

Kurs języka angielskiego na Malcie

Od września 2018 r. w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój  „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” nasza szkoła realizuje międzynarodowy projekt „Rozwój nauczycieli" finansowany ze środków Unii Europejskiej. Głównym celem tego projektu jest podnoszenie umiejętności i kwalifikacji kadry w zakresie języka obcego oraz wykorzystanie zdobytych umiejętności w późniejszej pracy z uczniem, a także wzmocnienia wizerunku szkoły w środowisku lokalnym jako placówki realizującej założenia traktatowe Unii Europejskiej oraz rozwój osobowościowy nauczycieli.

W dniach 24 listopada – 1 grudnia 2018 r. odbył się wyjazd zagraniczny na Maltę, podczas którego nauczyciel przedmiotów zawodowych ekonomicznych – Katarzyna Rosołowska, nauczyciel historii – Ireneusz Szlendak oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych budowlanych – Mirosław Walaszek, uczestniczyli w kursie językowym
w szkole językowej Maltalingua School of English w mieście St. Julians.

Warsztaty z "Europracy"

W dniu 28.11.2018r. uczniowie klas trzecich Technikum Ekonomicznego i Technikum Budowlanego uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Monikę Mieleszko – konsultantkę punktu Eurodesk Polska z Lublina. Lekcje dotyczyły  „Europracy”, czyli tematyki związanej z zatrudnieniem w Unii Europejskiej.

KONKURS TŁUMACZENIOWY

Dnia 22.11.2018r. przeprowadzony został VII Wewnątrzszkolny Konkurs Tłumaczeniowy.

Zadaniem uczestników było przetłumaczenie oryginalnego tekstu z wybranego wcześniej języka – angielskiego, niemieckiego lub rosyjskiego na język polski. W konkursie wzięło udział 45 uczniów naszej szkoły. 20 z nich dokonało tłumaczenia  tekstu z języka angielskiego, 13 wybrało przekład z języka niemieckiego, a 12 język rosyjski.

WOLONTARIUSZE CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM

Dnia 16.11.2018r. rozpoczęliśmy całoroczny cykl wizyt Naszych Wolontariuszy w Samorządowym Przedszkolu nr 2 im. Marii Kownackiej z grupami integracyjnymi w Rykach w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Będziemy odwiedzać przedszkolaków dwa razy w miesiącu.

Pamiętamy!!! Uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu zapalili Znicze

Palą się znicze…

Przypominają,

Że ktoś odchodzi,

Inni zostają.

Pośród cmentarzy

Cichych uliczek

Jak wierna pamięć –

Palą się znicze…

Ryszard Przymus „Znicze”

"Bądź architektem swojego szczęścia!”

W dniach 15.10.2018 r. – 19.10.2018 r. w Zespole Szkół  Zawodowych nr 2  w Rykach odbył się Tydzień Kariery w ramach  X Edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, przygotowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych  Rzeczypospolitej Polskiej, pod patronatem Ministerstwa Edukacji oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ogólnopolski   Tydzień Kariery to coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mająca na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i kreatywności na rzecz rozwoju doradztwa zawodowego.

Hasło Tygodnia Kariery "Bądź architektem swojego szczęścia!”.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

Do jednych z najbardziej uroczystych dni w szkole należy Dzień Edukacji Narodowej, dzień w którym uczniowie wyrażają wdzięczność i uznanie dla pięknej, aczkolwiek trudnej pracy pedagogów. Uczciliśmy go Apelem przygotowanym przez uczniów dnia 12.10.2018r.

W części artystycznej znalazły się elementy humorystyczne, ale też nie zabrakło poważnych treści w postaci wierszy jak np. 

Myślisz o nas. Czy będą prawi? I czy zawsze swą wiedzą będą innym służyć?

Czy będą prosto w oczy patrzeć i nie odwracać się od ludzi?

I masz nadzieję, że tak będzie, i twarz w uśmiechu Ci młodnieje...

Jakbyś już teraz jasno wiedział, że się spełniają Twe nadzieje

Europejski Dzień Języków

 

26 września 2018 r. w naszej szkole obchoiliśmy Europejski Dzień Języków– międzynarodowe święto  ustanowione z inicjatywy Rady Europy, którego celem jest propagowanie zalet różnorodności językowej. Z tej okazji zostały przygotowane różne atrakcje dla uczniów . Została przygotowana audycja radiowa poświęcona tematyce tego dnia oraz piosenki w różnych językach europejskich nadawane przez szkolny Radiowęzeł.  Wydarzeniu towarzyszył konkurs plastyczny oraz konkurs piosenek karaoke.