Jesteś tutaj:Start

Dzisiaj na tablicy

19 września 2017 o godz. 16.00

Spotkanie z rodzicami klas pierwszych

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

4 września 2017 roku uroczyście rozpoczęliśmy rok 2017/2018

podręczniki dla klas pierwszych

Podręczniki do klas pierwszych dostępne w zakładce dla ucznia

egzaminy poprawkowe

22 sierpnia 2017

Matura poprawkowa

28-30 sierpnia 2017

Egzaminy poprawkowe

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2016/2017 w Naszej Szkole jak zazwyczaj rozdano bardzo dużo nagród i dyplomów. Nagrody Starosty wręczyła p. Małgorzata Grzechnik - Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych naszym najlepszym uczniom:

• Michalina Szymanek uczennica klasy 3BTE ze średnią 5,33, zachowanie bardzo dobre
  • Sochal Adrian uczeń klasy 2TB ze średnią 5,13, zachowanie wzorowe
  • Monika Gągała uczennica klasy 2TB ze średnią 5,07, zachowanie wzorowe
  • Agata Jaszczyk uczennica klasy 3ATE ze średnią 5,0, zachowanie wzorowe
  • Emilia Walasek uczennica klasy 1LO ze średnią 5,0, zachowanie wzorowe
  • Wiktor Wardal uczeń klasy 2LO ze średnią 5,0, zachowanie bardzo dobre

podsumowanie projektu edukacyjnego,,Jak zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego?",

W dniu 13.06.2017 odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego ,,Jak zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego?", którego adresatami byli uczniowie I LO im. Marii Skłodowskiej Curie oraz  ZSZ Nr 2 w Rykach im. Leona Wyczółkowskiego. Działanie prowadzili nauczyciele fizyki Marianna Szpakowska, Monika Dziubak, Marzena Rozborska i Zbigniew Filiks.

„Bezpieczne wakacje 2017”  to był motyw przewodni kolejnej części spotkania poświęconej bezpieczeństwu uczniów w różnych sytuacjach życiowych, w tym bezpieczeństwu nad wodą.

Dziesiąty Festyn Europejski

1 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach

odbył się już po raz dziesiąty Festyn Europejski.

Organizatorami Festynu są: Szkolny Klub Europejski  i Samorząd Uczniowski  przy współpracy Wolontariatu Szkolnego, Koła Sportowego, Radiowęzła Szkolnego, Klubu Fascynacji Kulinarnych oraz nauczycieli   i uczniów szkoły.

Gościem Festynu był Starosta Powiatu Ryckiego Pan Stanisław Jagiełło, który wręczył nagrody za współzawodnictwo sportowe szkół powiatu ryckiego oraz

główne nagrody  w konkursach: Gra miejska w Rykach ,, Młody obywatel  w urzędzie’’ i Konkursie Wiedzy o Rykach i Regionie.

Zjazd Klubów Europejskich

9 maja 2017 r. w Lublinie, w ramach obchodów Dnia Europy odbył się Zjazd Klubów Europejskich, w trakcie którego  młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z naszego województwa, mogła uczestniczyć w Symulacji obrad Parlamentu Europejskiego.

Organizatorami  DNIA EUROPY  byli:

1. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin,
  2. Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw
  3. Wydział Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Lublin.

Uczennice naszej Szkoły: Dorota Walasek , Aleksandra Nowak, Emilia Walasek wzięły udział w Symulacji obrad Parlamentu Europejskiego, która miała miejsce w Sali Obrad Rady Miasta  w lubelskim Ratuszu.

IV FORUM MŁODZIEŻY POWIATU RYCKIEGO

1 czerwca 2017 r. odbyło sie   IV FORUM MŁODZIEŻY POWIATU RYCKIEGO w naszej szkole. Zwycięscami Gry miejskiej w Rykach ,, Młody obywatel  w  urzędzie’’ została drużyna z ZSO nr 1 w Rykach.

Przystanek Europa

Monika Gągała

uczennica II klasy Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach

była bezkonkurencyjna w finale konkursu Przystanek Europa zorganizowanego przez Stowarzyszenie Polska w Unii Europejskiej oraz Podlaską Agencję Consultingową RECTUS - WOC Sp. z o.o.
Monika jako jedyna otrzymała maksymalną liczbę punktów w konkursie.