kronika Alertu Ekologicznego 2016/2017

Zbiórka makulatury

Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w akcje zbierania makulatury na rzecz Hospicjum-Razem możemy więcej w Dęblinie

Wybierz Życie-Pierwszy Krok

Uczniowie klasy ILO i I TE w ramach ogólnopolskiej akcji Wybierz Życie - Pierwszy  Krok uczestniczyli w lekcji biologii przeprowadzonej przez p. Magdalenę Surmacz-Jońską i p. Agatę Nowak z zakresu profilaktyki raka szyjki macicy.

Wycieczka do Lublina

Dnia 17 maja 2017 r. uczniowie klasy ILO wraz z opiekunami p. Agatą Nowak i p. Katarzyną Wójcik uczestniczyli w wycieczce do Lublina

Fascynujący Świat Roślin

W ramach czwartej edycji międzynarodowej akcji "Fascynujący Świat Roślin" 18 maja 2017 r., uczniowie klasy 2 LO, pod opieką p. Marii Cieślak i p. Magdaleny Surmacz-Jońskiej, uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Daglezja ul. Zielona w Rykach.

Dzień Flagi

Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Fundacją Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Wykluczonych Społecznie "BYĆ" rozprowadzał flagi państwowe w niedzielę 30 kwietnia 2017.

Świat roślin pod mikroskopem

Uczniowie klasy 2 LO o rozszerzeniu biologiczno-chemicznym pod opieka p. Magdaleny Surmacz-Jońskiej obserwowali tkanki roślinne pod mikroskopem. dodoatkowo wykonali samodzielnie preparaty mikroskopowe, które następnie sfotografowali. Celem zajęć było uwrażliwienie uczniów na piekno przyrody w skali mikro

Akcja Żonkil

Szkony Klub Wolontariatu włączył się w kwestę w ramach Akcji Żonkil, organizowna przez Fundację "Hospicjum - Razem możemy więcej". Na ulicach naszego miasta można było wspomóc kwestujących wolontariuszy ubranych w żółte koszulki z logo Fundacji.

Projekt fenologiczny B.E.A.G.L.E.

Projekt fenologiczny B.E.A.G.L.E. dotyczy różnorodności biologicznej, otwarty dla wszystkich szkół w Europie.

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Językowo-plastycznym Rodzina "Język to najkrótsza droga do świata".

Uczennica klasy II TB Monika Gągała została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Językowo-plastycznym Rodzina "Język to najkrótsza droga do świata"   XIII edycja 2016/17 w Krakowie.

Warsztaty techniką decoupagu

07.03.2017 Uczennice klasy III BTE Klaudia Goliszewska i Milena Ostrzyżek oraz Klaudia Cebula uczennica klasy II ATE wzięły udział w warsztatach techniką decoupagu, organizowanych przez Fundację "Przyroda-Tradycje-Ludzie" w Kośminie. Uczestniczki poznały techniki decoupagu oraz własnoręcznie ozdobiły drewniane przedmioty.